23 Ağustos 2007 Perşembe

Sektörde Faaliyet Gösteren Firmalar

Tempo Metal Aksesuar
1987 yılında faaliyete başlayan "Tempo Metal Aksesuar" 500'den fazla firma ve 1700'den fazla markaya düğme, rivet, kuş gözü ve benzeri metal aksesuar üretimi yapmaktadır. 4500' m² ' si üretim alanı alanı olmak üzre toplamda 20000 m² ' lik bir tesise sahiptir. Metal ve plastik enjeksiyon, elektrokaplama, bölümlerinde beyaz ve mavi yakalı toplam 101 kişi çalışmaktadır.
Tempo Metal Aksesuar firmasının ürünlere göre aylık üretim kapasitesi şu şekildedir.
  • 20 milyon set kot pantolon düğme
  • 30 milyon set rivet
  • Farklı ebatlarda 14 milyon set çıt çıt
  • 8 milyon kuş gözü
  • 2 milyon set kanca
Ruba Fermuar
Fermuar ve aksesuar üretimi yapmaktadır. Pres döküm, kürsör boyahanesi, atölye ve krüsör montaj bölümlerinden oluşan üretim tesisinde kürsör, düğme ve benzeri aksesuar üretimi yapılmaktadır. A.B.D, İsrail ve Avrupa ülkelerine ihraçat yapmakta olan 'Ruba Fermuar' firması ürün sipariş ve teslim aşamasında yetkili müşteri temsilcileri ile gerekli hizmeti sunmaktadır.

Tugra Metal
5500 metre kare kapalı alana sahip modern teknoloji ile entegre olmuş; Metal enjeksiyon, plastik enjeksiyon, metal kaplama ve boyama bölümleri ile üretim yapmaktadır. Tugra metal satış öncesi ve sonrası müşteri memnuniyetine önem vermekte olup, tüm dünya ülkelerine en kaliteli metal aksesuar satmayı ilke haline getirmiş bir firmadır.

Ürünleri: Düğme, elçik, rivet, kuş gözü, kemer tokası, etiket, klinet, jakron, çıtçıt ve kişiye özel tasarımlar. Bu ürünlerin taşlı, taşsız ve mineli çeşitlerini üreterek ürün yelpazesini geniş tutmaktadır.

Firma aynı zamanda 15 yıllık deneyimi ile 80 renk çeşidi ve günlük 4 ton tambur dolap kaplama, 50.000 askı kaplama kapasitesiyle kaplama sektöründe de faaliyet göstermektedir ve aşağıdaki alanlara hizmet sunmaktadır.

Tekstil Metal Aksesuarları
Makine Yedek Parçaları
Otomotiv Yan Sanayii
Ev-Mobilya Aksesuarları
Tüm Metal Ürünler

Mevsim Düğme ve Kemer Firması
1970 Yılında kurulmuş olan şirket, iç piyasaya yönelik faaliyet göstermekte iken 1982 yılından itibaren ihracata yönelmiş, hızlı bir büyümeyi hedef alarak üretim kapasitesini ve kalitesini arttırmıştır. 1500 m2 üzerine günümüz modern teknolojik imkanlarının kullanıldığı entegre bir tesise sahiptir. Konfeksiyon yan sanayii ürünleri alanında üretim yapmaktadır.

Düğme, kemer ve aksesuar başlıkları altında toplanabilecek ürün Portföyünün aylık kapasiteleri 300.000 adet kemer 5.000.000 adet düğme ve 50 ton metal dökümdür.


Öztürk Pres Döküm Firması

Öztürk pres döküm firması,
otomotiv, savunma sanayi, beyaz eşya, makine, inşaat, elektronik, mobilya aksesuarı vb. sektörlerin yan sanayisine döküm ve döküm sonrası işleme operasyonlarıyla cevap vermektedir. Yılda 1000 ton Alüminyum ve Zamak alaşımlarından mamul, yarı mamul parçaları üretilmektedir.
Tasarım:
Müşteriden gelen numune parçalar, teknik resimler ve ön bilgiler ile kalıp hazırlanır.
Üretim:
Tasarımı ve projelendirilmesi gerçekleştirilen parçaların çelik kalıpları CNC tezgahlarda yoğun bir çalışma neticesinde döküme hazır hale getirilir.Bu aşama üretimin en hassas ve dikkat edilmesi gereken kısmıdır.
Döküm:
Firma bünyesinde 8 adet Soğuk Kamera LCD grafik ekranlı Metal Enjeksiyon Pres Döküm makinesi mevcuttur. Bu tezgahlarımızda 10 gr.dan 3 kg.a kadar Alaşımlı Alüminyum ve zamak parçalarının basınçlı dökümü yapılmaktadır.
İşleme:
Üretim; basınçlı döküm tezgahlarında yapılan parçalar komple CNC, manuel işleme, özel işleme tezgahlarında işlenerek montaja hazır hale getirilir. Son aşama olarak Vibrasyon çapak alma, parlatma ve kumlama yapılarak ambalajlanmış olarak müşteriye sevk edilir.
Firmanın hitap ettiği sektörler:

· Banyo / İnşaat

· Çadır Tente

· Caterpillar

· Ders Aletleri

· Doğal Gaz Regülatörleri

· Elektrik, Su Sayaç

· Enerji Nakil

· Hidrolik İtme/Çekme

· Mobilya Aksesuarları

· Otomotiv

· Profil Köşe ve Taşıyıcılar

· PVC Kapı Kolu

· Şalter Kutuları

· Savunma San.

· Tıbbi

· Yol Reflektör

· Zemin Yükseltme

Beyza Metal Firması

Tesis 5 gramdan 5000 grama kadar geniş bir ağırlık aralığında alüminyum ve zamak parçalar üretmektedir. Firmada enjeksiyon dökümden çıkan ürünler vibrasyon, çapak alma, kurutma, parlatma, delik delme ve diş açma işlemlerinden geçiriliyor.

Firma Bosch, Siemens, Profile Telra A.Ş, Flammastek A.Ş, Maksay A.Ş, Köhler A.Ş, Termiksel A.Ş, As Royal A.Ş gibi büyük firmalara parça üretmektedir.

Firma 3 teknik, 3 idari olmak üzere 32 kişi ile 1000m² alanda üretime devam etmektedir.

Firma iki adet 25 tonluk, bir adet 50 tonluk, olmak üzere 3 adet sıcak kamaralı, bir adet 100 tonluk, iki adet 125 tonluk, üç adet 150 tonluk, birer adet 200 tonluk,250 tonluk ve 400 tonluk olmak üzere 9 adet soğuk kamaralı ve toplamda da 12 adet metal enjeksiyon makinesine sahiptir.


Met-Aks Aksesuar
Metaks Tekstil Yan Ürünleri adı altında 2005 yılında kurulmuştur. Firma;

· Çıt çıt

· Kol düğmesi

· Kuş gözü

· Çakma süs

· Bağ ucu

· Dikme düğme

· Toko ve broş

· Çengelli iğne üretmektedir.

Hiç yorum yok: